JAKIE CZEKAJĄ NA WAS JESZCZE NABORY W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH?

Zbliżamy się do końca 2021r., jest to czas, w którym pojawiają się ostatnie nabory konkursów na 2021r. To również najlepszy moment, aby zaplanować działania, które będą realizowane w 2022r.  Wiedząc, jak chcemy pokierować swoją karierą zawodową czy też w jakim kierunku rozwijać już istniejącą firmę jest to dobry moment, by skorzystać z ostatniej szansy pozyskania środków jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, że ubiegając się o środki w 2021r. tak naprawdę realizacja operacji odbywać się będzie dopiero na wiosnę 2022r. -dlatego warto sięgać po środki dotacyjne jeszcze w tym roku by wystartować z nowymi pomysłami biznesowymi w 2022r.

Tak więc: ZAPLANUJ -> DZIAŁAJ-> REALIZUJ -> CZERP ZYSKI

W najbliższych trzech miesiącach największe możliwości będą mieć osoby chcące pozyskać środki na START. Takie możliwości będą dostępne między innymi z:

  • Lokalnych Grup Działania ( https://createbusiness.pl/lgd)
  • Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (https://createbusiness.pl/premia-na-rozpoczecie-dzialalnosci-pozarolniczej-2021-r-nowe-proponowane-warunki)

W ramach w/w konkursów będzie można pozyskać od 50 tys. zł do nawet 250 tys. zł! Nie zapominajmy także o środkach z:

  • Urzędów Pracy na START– szybka procedura pozyskania środków w wysokości od 18-24 tys. zł. (https://createbusiness.pl/urzad-pracy)

 

Dla Przedsiębiorców prowadzących już działalność środki na ROZWÓJ firm pozyskamy w najbliższym czasie głównie z Lokalnych Grup Działania- od 120-do nawet 300 tys. zł. Należy pamiętać, że środki na rozwój firm to refundacja + stworzenie co najmniej 1 dodatkowego stanowiska pracy na okres min. 3 lata. Pozyskane środki z dotacji należy przeznaczyć na zakup środków trwałych (maszyny, urządzenia, modernizacja, wyposażenie) które muszą być nowe!

Na napisanie dobrego wniosku o dofinansowanie potrzeba w praktyce ok. 2 tygodni (LGD i ARIMR). To czas współpracy i kontaktu między nami a klientem. Im więcej jest czasu na napisanie wniosku, tym lepiej możemy go dopracować poznając projekt i klienta, wprowadzając zmiany i ulepszenia. Dlatego warto już teraz zaplanować projekt, nawet jeżeli nabór ma zostać ogłoszony dopiero w grudniu. Pozwoli to na rozplanowanie pracy nie obciążając się nawałem dodatkowych obowiązków związanych z przygotowaniem razem z nami wniosku o dofinansowanie.

Poniżej przedstawiamy harmonogram naborów Lokalnych Grup Działania z podziałem na regiony, gdzie można złożyć wniosek w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post

Create & Business Spółka Z O.O.

Kontakt

Mapa dojazdu