fbpx

DOTACJA ZUS DLA FIRM Z BRANŻY BUDOWLANEJ 2021

Jesteś firmą z branży budowlanej? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak szybko i skutecznie pozyskać środki dla swojej firmy!!!

 

Każdy rozwój firmy wiąże się z dużymi kosztami, jakie trzeba ponieść na odpowiednie wyposażenie w urządzenia i maszyny, zapewniające bezpieczeństwo i komfort pracy. Program zatem polega na dofinansowaniu przez ZUS nawet 90% kosztów inwestycji przeprowadzonych pod kątem poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w Twojej firmie i dotyczy bardzo szerokiego obszaru działalności firm.

Innymi słowy, jeśli zatrudniasz w swojej firmie pracowników możesz przeprowadzić przy współpracy z ZUS zakres inwestycji, które zostaną sfinansowane nawet na poziomie 90% przez zakład. Najważniejsze, aby działania te były ukierunkowane m.in. na:

-Poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy (np. poprzez zakup sprzętów poprawiających bezpieczeństwo na danym stanowisku pracy)

-Zwiększenie wydajności pracowników (np. poprzez inwestycje zwiększające wydajność twoich pracowników. np. Wózki widłowe)

O dofinansowanie może starać się każde przedsiębiorstwo, jednak jego wysokość zależy od wielkości firmy, czyli liczby zatrudnionych pracowników. Wartości dofinansowania względem skali przedsiębiorstwa wygląda następująco:

– mikroprzedsiębiorstwo, 1-9 pracowników: 90% dofinansowania-140 tys. zł

– małe przedsiębiorstwo, 10-49 pracowników: 80% dofinansowania-210 tys. zł

– średnie przedsiębiorstwo, 50-249 pracowników: 60% dofinansowania-340 tys. zł

– duże przedsiębiorstwo, powyżej 250 pracowników: 20% dofinansowania-500 tys. zł

 

Dofinansowania z ZUS dla branży BUDOWLANEJ- czyli co możesz kupić:

*Zakup urządzeń służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków: ręczne wózki paletowe, wózki magazynowe, ręczne wózki platformowe dwunożycowe, wciągniki i żurawiki do 450 kg,

*Zakup i instalacja urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa prac na wysokości, np.: siatki ochronne, zabezpieczenia na krawędzi otworów w stropach, podesty stacjonarne oraz rusztowania ruchome – przejezdne (z wyłączeniem innych typów rusztowań), – maksymalna kwota dofinansowania 25 000 zł/brutto.

*Zakup i instalacja maszyn i urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa prac na wysokości np.: podesty ruchome (wiszące, masztowe, stacjonarne), podesty ruchome przejezdne (wolnobieżne, przewoźne), – maksymalna kwota dofinansowania 30 000 zł/brutto.

*Zakup środków technicznych do obudowy wykopów ziemnych służących wyłącznie zabezpieczeniu pracowników podczas wykonywania doraźnych prac naprawczych prowadzonych w wykopach o głębokości do 3 m, o dopuszczalnym nacisku gruntu do 25 kN/m2 (szalunki typu boks z uchwytami rozporowymi lub punktowymi, szalunki typu słupowego) – maksymalna kwota dofinansowania 30 000 zł/brutto.

*Zakup środków technicznych do zabezpieczania strefy pracy pracowników (bariery tymczasowe, balustrady, pachołki, itp.) oraz detektory, wiatromierze, itp. – maksymalna kwota dofinansowania 20 000 zł/brutto.

*Zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu ewakuacyjnego, sprzętu do pracy w tzw. „dostępie linowym” w firmach zatrudniających do 49 pracowników.

W jednym Projekcie może być realizowanych równocześnie wielu działań o różnym charakterze i z różnych obszarów technicznych, które mają przyczynić się do ograniczenia lub zniwelowania występowania czynników ryzyka na stanowiskach pracy.

 

Wnioski będzie można składać na przełomie lipca/sierpnia 2021r.

W naszej ocenie kluczem otrzymania dofinansowania jest dobre wpisanie się w kryteria oceny oraz dokładne przygotowanie wniosku tak aby nie “odpaść” już podczas oceny wstępnej (formalnej).

To co nas wyróżnia od innych firm, które się również proponują przygotowanie wniosków, to fakt, że nie tylko prowadzimy przygotowujemy wniosek wraz z dokumentacją, ale również korespondujemy z ZUS w okresie rozpatrywania wniosku, bronimy składane wnioski w trakcie rozpatrywania przez ZUS. Na bieżąco edytujemy wniosek oraz wszelkie wymagane załączniki wedle wskazówek podczas rozpatrywania. Po otrzymaniu dofinansowania zamykamy wniosek.

Poznaj możliwości i warunki udziału w konkursie!

Jesteś zainteresowany dotacją z ZUS?

Skontaktuj sięz nami

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Czyste Powietrze / Mój Prąd
Telefon: + 48 662 577 450
Email: biuro@createbusiness.pl

Create & Business Spółka Z O.O.

Kontakt

Mapa dojazdu